Rekreační domek - dřevostavba Brixen

Kód: 95HW95
Služba
500 000 Kč 413 223 Kč bez DPH
Na objednání

Domek Brixen je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé víkendové a rekreační bydlení. Tento dřevěný domek je symbolem ekologického moderního života. Dřevěné domy v létě chladí a v zimě hřejí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis domu

Domek Brixen je konkrétní projekt pro zdravé víkendové a rekreační bydlení. Jedná se o masivní dřevostavbu, která propojuje ekologické a tradiční postupy ve stavitelství s moderním pojetím a kvalitními materiály a technologiemi. Svým jednoduchým a zároveň promyšleným pojetím interiéru poskytuje obyvatelům klidný a útulný prostor.

Nosné konstrukce domu jsou vyrobeny z masivních lepených hranolů z alpského smrku. Spojení jednotlivých hranolů je podélně zajištěno pery a drážkami, v rozích vyfrézovaným rohovým spojením typu "Chalet", doplněným komprimačními páskami pro dokonalé utěsnění spojů. Stropy a krovy jsou rovněž ze dřeva, stejně tak i okna, venkovní i vnitřní dveře. Dům byl osazen na připravenou základovou desku podle předem pečlivě připraveného projektu.

 

Varianty dodání stavby

Stavba rodinného domu je díky použité technologii masivní dřevostavby velmi rychlá. Každá stavba je něčím originální, aby odrážela konkrétní potřeby a styl života svých obyvatel. Můžete si ji objednat v těchto variantách:

 • KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ – pro maximální pohodlí budoucího majitele domu tato služba zahrnuje kompletní řešení od A do Z, včetně nalezení vhodného pozemku, vytvoření projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení, kompletní výstavby včetně základové desky, až po kompletní vybavení interiéru a zahradní úpravy.
 • VÝSTAVBA NA KLÍČ – pokud již máte k dispozici vhodný stavební pozemek, můžete zvolit tuto variantu, která obsahuje vytvoření projektové dokumentace, kompletní výstavbu (s nebo bez) základové desky.
 • HRUBÁ STAVBA – jedná se o variantu, kdy je na připravenou základovou desku postavena hrubá stavba domu, zahrnující obvodovné a vnitřní nosné konstrukce, stropy, krovy a střechu včetně izolace a střešní krytiny.
 • HRUBÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ – máte-li šikovné ruce, čas, odvahu a chuť pustit se do stavby svépomocí, při které můžete ušetřit nemalé náklady, pak můžete zvolit tuto variantu, kdy vám na pozemek doručíme veškeré materiály potřebné pro realiizaci hrubé stavby, včetně spojovacích materiálů, vše pečlivě zabalené do nepromokavé fólie.
 • PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE – pokud si chcete dům postavit s jiným dodavatelem, svépomocí, anebo z jiných stavebních materiálů, dodáme vám projektovou dokumentaci, kterou vám rádi upravíme dle vašich individuálních požadavků.

 

Postup realizace

Pro vaši bližší představu uvádíme nejčastější průběh postupu realizace našich zakázek, využít můžete všechny, anebo jen některé kroky:

 1. Zajištění vhodného stavebního pozemku, včetně prověření územně plánovacích informací, dostupnosti inženýrských sítí a dalších lokálních podmínek.
 2. Jednoduchá architektonická studie, do které architekt na základě tvůrčí diskuze s vámi převede všechny vaše představy a sny do funkčního řešení a úspěšně je skloubí nejen s vašimi finančními možnostmi, ale také s podmínkami a omezeními konkrétního pozemku a okolního prostoru.
 3. Vypracování projektové dokumentace v potřebné formě – dokumentace pro územní rozhodnutí/řízení (DUR), dokumentace pro stavební povolení/ohlášení stavby (DSP/DOS), dokumentace pro provedení stavby (DPS), dokumentace skutečného provedení.
 4. Získání stavebního povolení.
 5. Příprava výrobní dokumentace, výroba a doprava na místo stavby.
 6. Zajištění přípojek inženýrských sítí, realizace základové desky, případně suterénního podlaží. Montáž hrubé stavby domu.
 7. Kompletní dokončení domu, včetně veškerého interiérového vybavení.
 8. Zahradní úpravy.
 9. Nastěhování.

 

Zdravé bydlení v souladu s přírodou

Dřevostavba je dům, jehož hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Dřevěné konstrukce mají zvláště v našem regionu dlouhodobou tradici. Dřevo je trvanlivý, obnovitelný, tvárný, odolný a zdraví prospěšný stavební materiál, který již po staletí lidem dobře slouží ke spokojenému bydlení. Bydlení v dřevostavbě je životem v souladu s přírodou a má blahodárné účinky na lidský organismus.

Zdravé vnitřní prostředí zohledňujeme již ve fázi návrhu rodinného domu. Důležitý je výběr kvalitních materiálů a vybavení jednotlivých místností. Kvalitu prostředí pak lze ověřit přístrojem na měření negativních kyslíkových iontů. Výzkumy prokázaly, že záporné ionty jsou nositeli ozdravných efektů, naopak kladné ionty mají negativní vliv na naše zdraví. Záporně nabitých iontů by mělo být okolo nás podle zdravotních studií alespoň 800 až 1000 v jednom kubickém centimetru  vzduchu. Netřeba dodávat, že málokterá budova tato kritéria splňuje. V prostředí našich měst, ve špatně postavených budovách, špatně větraných i vytápěných, se koncentrace iontů velmi často blíží nule. V nejvyšších koncentracích se ionty vyskytují samozřejmě v přírodě. Počet záporných iontů se zde může pohybovat okolo 1000 až 5000 na jeden kubický centimetr vzduchu. Nejčastěji je lze detekovat v blízkosti proudící vody ve výšce 20 až 30 cm nad vodní hladinou nebo u vodopádů. Výsledky měření iontmetrem v jednotlivých prostředích:

 • Město: 0 až 400 iontů na cm³
 • Les: 500 až 2000 iontů na cm³
 • Vodopád: 3000 až 5000 iontů na cm³
 • Jeskyně: 10000 až 30000 iontů na cm³
 • Pasivní dům: 0 až 200 iontů na cm³
 • Panelový byt: 200 až 400 iontů na cm³
 • Dům z porobetonu: 300 až 500 iontů na cm³
 • Dům z cihel: 400 až 800 iontů na cm³
 • Chalupa z cihel u vody: 500 až 1000 iontů na cm³
 • Dřevěnice, srub: 550 až 1700 iontů na cm³

Bydlení v dřevěných domech je z výše vysvětleného pohledu považováno za zdravé, a to zejména díky specifickým vlastnostem dřeva. Proto jsou roubené domy vynikajícím řešením pro zdravý způsob života. Zároveň nabízí osobitý obytný komfort. Dřevo má schopnost dýchat, přičemž uvolňuje kyslík do prostředí, ve kterém žijeme. Dřevo zajišťuje příjemné klima a vlhkost v interiéru za každého ročního období. Navíc odbourává prach, což uvítají nejen lidé trpící alergiemi. Dřevěný dům udržuje totiž kromě ideálního mikroklimatu také elektrostaticky neutrální prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rekreační chaty a domky
Cena hrubé stavby bez základové desky: od 1 400 000 Kč
Cena projektu: od 25 000 Kč
Cena stavby na klíč: od 1 800 000 Kč
Počet podlaží: 2
Počet pokojů: 3
Šířka domu: 6,5 m
Hloubka domu: 6,0 m
Výška domu:
Typ střechy: sedlová
Typ konstrukce: dřevěná, roubena
Typ stavby: rekreační objekt
Zastavěná plocha: 39 m2