Rekreační chaty a domky

4 položek celkem
Alland 01
Služba
413 223 Kč bez DPH
500 000 Kč

Domek Alland je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé víkendové a rekreační bydlení. Tento dřevěný domek je symbolem ekologického moderního života....

95HW93
Amadeus 01
Služba
413 223 Kč bez DPH
500 000 Kč

Domek Amadeus je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé víkendové a rekreační bydlení. Tento dřevěný domek je symbolem ekologického moderního života....

95HW94
Brixen 01
Služba
413 223 Kč bez DPH
500 000 Kč

Domek Brixen je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé víkendové a rekreační bydlení. Tento dřevěný domek je symbolem ekologického moderního života....

95HW95
Caroline 01
Služba
413 223 Kč bez DPH
500 000 Kč

Domek Caroline je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé víkendové a rekreační bydlení. Tento dřevěný domek je symbolem ekologického moderního života....

95HW96

Zdravé bydlení v souladu s přírodou

Dřevostavba je dům, jehož hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Dřevěné konstrukce mají zvláště v našem regionu dlouhodobou tradici. Dřevo je trvanlivý, obnovitelný, tvárný, odolný a zdraví prospěšný stavební materiál, který již po staletí lidem dobře slouží ke spokojenému bydlení. Bydlení v dřevostavbě je životem v souladu s přírodou a má blahodárné účinky na lidský organismus.

Zdravé vnitřní prostředí zohledňujeme již ve fázi návrhu rodinného domu. Důležitý je výběr kvalitních materiálů a vybavení jednotlivých místností. Kvalitu prostředí pak lze ověřit přístrojem na měření negativních kyslíkových iontů. Výzkumy prokázaly, že záporné ionty jsou nositeli ozdravných efektů, naopak kladné ionty mají negativní vliv na naše zdraví. Záporně nabitých iontů by mělo být okolo nás podle zdravotních studií alespoň 800 až 1000 v jednom kubickém centimetru  vzduchu. Netřeba dodávat, že málokterá budova tato kritéria splňuje. V prostředí našich měst, ve špatně postavených budovách, špatně větraných i vytápěných, se koncentrace iontů velmi často blíží nule. V nejvyšších koncentracích se ionty vyskytují samozřejmě v přírodě. Počet záporných iontů se zde může pohybovat okolo 1000 až 5000 na jeden kubický centimetr vzduchu. Nejčastěji je lze detekovat v blízkosti proudící vody ve výšce 20 až 30 cm nad vodní hladinou nebo u vodopádů. Výsledky měření iontmetrem v jednotlivých prostředích:

 • Město: 0 až 400 iontů na cm³
 • Les: 500 až 2000 iontů na cm³
 • Vodopád: 3000 až 5000 iontů na cm³
 • Jeskyně: 10000 až 30000 iontů na cm³
 • Pasivní dům: 0 až 200 iontů na cm³
 • Panelový byt: 200 až 400 iontů na cm³
 • Dům z porobetonu: 300 až 500 iontů na cm³
 • Dům z cihel: 400 až 800 iontů na cm³
 • Chalupa z cihel u vody: 500 až 1000 iontů na cm³
 • Dřevěnice, srub: 550 až 1700 iontů na cm³

Bydlení v dřevěných domech je z výše vysvětleného pohledu považováno za zdravé, a to zejména díky specifickým vlastnostem dřeva. Proto jsou roubené domy vynikajícím řešením pro zdravý způsob života. Zároveň nabízí osobitý obytný komfort. Dřevo má schopnost dýchat, přičemž uvolňuje kyslík do prostředí, ve kterém žijeme. Dřevo zajišťuje příjemné klima a vlhkost v interiéru za každého ročního období. Navíc odbourává prach, což uvítají nejen lidé trpící alergiemi. Dřevěný dům udržuje totiž kromě ideálního mikroklimatu také elektrostaticky neutrální prostředí.

 

Varianty dodání stavby

Stavba rekreační chaty či chatky je díky použité technologii masivní dřevostavby velmi rychlá. Každá stavba je něčím originální, aby odrážela konkrétní potřeby a styl života svých obyvatel. Můžete si ji objednat v těchto variantách:

 • KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ – pro maximální pohodlí budoucího majitele domu tato služba zahrnuje kompletní řešení od A do Z, včetně nalezení vhodného pozemku, vytvoření projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení, kompletní výstavby včetně základové desky, až po kompletní vybavení interiéru a zahradní úpravy.
 • VÝSTAVBA NA KLÍČ – pokud již máte k dispozici vhodný stavební pozemek, můžete zvolit tuto variantu, která obsahuje vytvoření projektové dokumentace, kompletní výstavbu (s nebo bez) základové desky.
 • HRUBÁ STAVBA – jedná se o variantu, kdy je na připravenou základovou desku postavena hrubá stavba domu, zahrnující obvodovné a vnitřní nosné konstrukce, stropy, krovy a střechu včetně izolace a střešní krytiny.
 • HRUBÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ – máte-li šikovné ruce, čas, odvahu a chuť pustit se do stavby svépomocí, při které můžete ušetřit nemalé náklady, pak můžete zvolit tuto variantu, kdy vám na pozemek doručíme veškeré materiály potřebné pro realiizaci hrubé stavby, včetně spojovacích materiálů, vše pečlivě zabalené do nepromokavé fólie.
 • PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE – pokud si chcete dům postavit s jiným dodavatelem, svépomocí, anebo z jiných stavebních materiálů, dodáme vám projektovou dokumentaci, kterou vám rádi upravíme dle vašich individuálních požadavků.

 

Postup realizace

Pro vaši bližší představu uvádíme nejčastější průběh postupu realizace našich zakázek, využít můžete všechny, anebo jen některé kroky:

 1. Zajištění vhodného stavebního pozemku, včetně prověření územně plánovacích informací, dostupnosti inženýrských sítí a dalších lokálních podmínek.
 2. Jednoduchá architektonická studie, do které architekt na základě tvůrčí diskuze s vámi převede všechny vaše představy a sny do funkčního řešení a úspěšně je skloubí nejen s vašimi finančními možnostmi, ale také s podmínkami a omezeními konkrétního pozemku a okolního prostoru.
 3. Vypracování projektové dokumentace v potřebné formě – dokumentace pro územní rozhodnutí/řízení (DUR), dokumentace pro stavební povolení/ohlášení stavby (DSP/DOS), dokumentace pro provedení stavby (DPS), dokumentace skutečného provedení.
 4. Získání stavebního povolení.
 5. Příprava výrobní dokumentace, výroba a doprava na místo stavby.
 6. Zajištění přípojek inženýrských sítí, realizace základové desky, případně suterénního podlaží. Montáž hrubé stavby domu.
 7. Kompletní dokončení domu, včetně veškerého interiérového vybavení.
 8. Zahradní úpravy.
 9. Nastěhování.

 

Chcete se dozvědět více?

Kontaktujte nás >>

Výstavba domů, rekonstrukce, služby specialistů, poradenství. Rodinné domy, chaty, chalupy, zahradní domky, sauny, domky pro děti, domy na stromě, chatky do kempu. Poskytujeme služby v těchto okresech: Benešov - Beroun - Blansko - Brno - Bruntál - Břeclav - Česká Lípa - České Budějovice - Český Krumlov - Děčín - Domažlice - Frýdek-Místek - Havlíčkův Brod - Hodonín - Hradec Králové - Cheb - Chomutov - Chrudim - Jablonec nad Nisou - Jeseník - Jičín - Jihlava - Jindřichův Hradec - Karlovy Vary - Karviná - Kladno - Klatovy - Kolín - Kroměříž - Kutná Hora - Liberec - Litoměřice - Louny - Mělník - Mladá Boleslav - Most - Náchod - Nový Jičín - Nymburk - Olomouc - Opava - Ostrava - Pardubice - Pelhřimov - Písek - Plzeň - Praha - Prachatice - Prostějov - Přerov - Příbram - Rakovník - Rokycany - Rychnov nad Kněžnou - Semily - Sokolov - Strakonice - Svitavy - Šumperk - Tábor - Tachov - Teplice - Trutnov - Třebíč - Uherské Hradiště - Ústí nad Labem - Ústí nad Orlicí - Vsetín - Vyškov - Zlín - Znojmo - Žďár nad Sázavou