Rodinný dům - dřevostavba Ontario

Kód: 116212
Služba
950 000 Kč 785 124 Kč bez DPH
Na objednání

Dům Ontario je příkladem masivní roubené dřevostavby, která poskytuje zdravé bydlení 4členné rodině v krásné lokalitě na úpatí Moravskoslezských Beskyd. Tento dřevěný dům je symbolem ekologického moderního života. Dřevěné domy v létě chladí a v zimě hřejí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis domu

Dům Ontario je konkrétní projekt, který byl realizován "na klíč" pro zdravé bydlení 4členné rodiny v krásné lokalitě na úpatí Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o masivní dřevostavbu, která propojuje ekologické a tradiční postupy ve stavitelství s moderním pojetím a kvalitními materiály a technologiemi. Svým velkorysým pojetím interiéru poskytuje spoustu prostoru pro zdravé bydlení.

Nosné konstrukce domu jsou vyrobeny z masivních lepených hranolů z alpského smrku. Spojení jednotlivých hranolů je podélně zajištěno pery a drážkami, v rozích vyfrézovaným rohovým spojením typu "Chalet", doplněným komprimačními páskami pro dokonalé utěsnění spojů. Stropy a krovy jsou rovněž ze dřeva, stejně tak i okna, venkovní i vnitřní dveře. Dům byl osazen na připravenou základovou desku podle předem pečlivě připraveného projektu.

V přízemí domu se nachází vstupní prostor, ze kterého se vchází do obytného prostoru, který vzdušně a účelně propojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. V přízemí se nachází také 3 pokoje a 2 koupelny. Z obytného prostoru je možné vyjít na zastřešenou terasu, anebo po točitých schodech vystoupat na prostornou otevřenou galerii, která tvoří podkrovní část domu. Dům je vytápěn krbovými kamny s teplovodním výměníkem, který zároveň dodává teplo i pro podlahové vytápění. Na střeše domu jsou betonové střešní tašky. Dům je krásně prosvětlený díky velkým prosklenným plochám dveří, oken a vikýřů.

 

Varianty dodání stavby

Stavba rodinného domu je díky použité technologii masivní dřevostavby velmi rychlá. Každá stavba je něčím originální, aby odrážela konkrétní potřeby a styl života svých obyvatel. Můžete si ji objednat v těchto variantách:

 • KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ – pro maximální pohodlí budoucího majitele domu tato služba zahrnuje kompletní řešení od A do Z, včetně nalezení vhodného pozemku, vytvoření projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení, kompletní výstavby včetně základové desky, až po kompletní vybavení interiéru a zahradní úpravy.
 • VÝSTAVBA NA KLÍČ – pokud již máte k dispozici vhodný stavební pozemek, můžete zvolit tuto variantu, která obsahuje vytvoření projektové dokumentace, kompletní výstavbu (s nebo bez) základové desky.
 • HRUBÁ STAVBA – jedná se o variantu, kdy je na připravenou základovou desku postavena hrubá stavba domu, zahrnující obvodovné a vnitřní nosné konstrukce, stropy, krovy a střechu včetně izolace a střešní krytiny.
 • HRUBÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ – máte-li šikovné ruce, čas, odvahu a chuť pustit se do stavby svépomocí, při které můžete ušetřit nemalé náklady, pak můžete zvolit tuto variantu, kdy vám na pozemek doručíme veškeré materiály potřebné pro realiizaci hrubé stavby, včetně spojovacích materiálů, vše pečlivě zabalené do nepromokavé fólie.
 • PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE – pokud si chcete dům postavit s jiným dodavatelem, svépomocí, anebo z jiných stavebních materiálů, dodáme vám projektovou dokumentaci, kterou vám rádi upravíme dle vašich individuálních požadavků.

 

Postup realizace

Pro vaši bližší představu uvádíme nejčastější průběh postupu realizace našich zakázek, využít můžete všechny, anebo jen některé kroky:

 1. Zajištění vhodného stavebního pozemku, včetně prověření územně plánovacích informací, dostupnosti inženýrských sítí a dalších lokálních podmínek.
 2. Jednoduchá architektonická studie, do které architekt na základě tvůrčí diskuze s vámi převede všechny vaše představy a sny do funkčního řešení a úspěšně je skloubí nejen s vašimi finančními možnostmi, ale také s podmínkami a omezeními konkrétního pozemku a okolního prostoru.
 3. Vypracování projektové dokumentace v potřebné formě – dokumentace pro územní rozhodnutí/řízení (DUR), dokumentace pro stavební povolení/ohlášení stavby (DSP/DOS), dokumentace pro provedení stavby (DPS), dokumentace skutečného provedení.
 4. Získání stavebního povolení.
 5. Příprava výrobní dokumentace, výroba a doprava na místo stavby.
 6. Zajištění přípojek inženýrských sítí, realizace základové desky, případně suterénního podlaží. Montáž hrubé stavby domu.
 7. Kompletní dokončení domu, včetně veškerého interiérového vybavení.
 8. Zahradní úpravy.
 9. Nastěhování.

 

Zdravé bydlení v souladu s přírodou

Dřevostavba je dům, jehož hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Dřevěné konstrukce mají zvláště v našem regionu dlouhodobou tradici. Dřevo je trvanlivý, obnovitelný, tvárný, odolný a zdraví prospěšný stavební materiál, který již po staletí lidem dobře slouží ke spokojenému bydlení. Bydlení v dřevostavbě je životem v souladu s přírodou a má blahodárné účinky na lidský organismus.

Zdravé vnitřní prostředí zohledňujeme již ve fázi návrhu rodinného domu. Důležitý je výběr kvalitních materiálů a vybavení jednotlivých místností. Kvalitu prostředí pak lze ověřit přístrojem na měření negativních kyslíkových iontů. Výzkumy prokázaly, že záporné ionty jsou nositeli ozdravných efektů, naopak kladné ionty mají negativní vliv na naše zdraví. Záporně nabitých iontů by mělo být okolo nás podle zdravotních studií alespoň 800 až 1000 v jednom kubickém centimetru  vzduchu. Netřeba dodávat, že málokterá budova tato kritéria splňuje. V prostředí našich měst, ve špatně postavených budovách, špatně větraných i vytápěných, se koncentrace iontů velmi často blíží nule. V nejvyšších koncentracích se ionty vyskytují samozřejmě v přírodě. Počet záporných iontů se zde může pohybovat okolo 1000 až 5000 na jeden kubický centimetr vzduchu. Nejčastěji je lze detekovat v blízkosti proudící vody ve výšce 20 až 30 cm nad vodní hladinou nebo u vodopádů. Výsledky měření iontmetrem v jednotlivých prostředích:

 • Město: 0 až 400 iontů na cm³
 • Les: 500 až 2000 iontů na cm³
 • Vodopád: 3000 až 5000 iontů na cm³
 • Jeskyně: 10000 až 30000 iontů na cm³
 • Pasivní dům: 0 až 200 iontů na cm³
 • Panelový byt: 200 až 400 iontů na cm³
 • Dům z porobetonu: 300 až 500 iontů na cm³
 • Dům z cihel: 400 až 800 iontů na cm³
 • Chalupa z cihel u vody: 500 až 1000 iontů na cm³
 • Dřevěnice, srub: 550 až 1700 iontů na cm³

Bydlení v dřevěných domech je z výše vysvětleného pohledu považováno za zdravé, a to zejména díky specifickým vlastnostem dřeva. Proto jsou roubené domy vynikajícím řešením pro zdravý způsob života. Zároveň nabízí osobitý obytný komfort. Dřevo má schopnost dýchat, přičemž uvolňuje kyslík do prostředí, ve kterém žijeme. Dřevo zajišťuje příjemné klima a vlhkost v interiéru za každého ročního období. Navíc odbourává prach, což uvítají nejen lidé trpící alergiemi. Dřevěný dům udržuje totiž kromě ideálního mikroklimatu také elektrostaticky neutrální prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné domy a chalupy
Cena hrubé stavby bez základové desky: od 3 600 000 Kč
Cena projektu: od 50 000 Kč
Cena stavby na klíč: od 6 000 000 Kč
Počet podlaží: 2
Počet pokojů: 4
Šířka domu: 15 m
Hloubka domu: 10 m
Výška domu:
Typ konstrukce: dřevěná, roubená
Typ střechy: sedlová
Sklon střechy: 35°
Typ stavby: rodinný dům
Užitná plocha: 265 m2
Zastavěná plocha: 150 m2