Komínový nástavec AOX 200 nerez černý

Kód: 95HW105
17 990 Kč 14 868 Kč bez DPH 17 990 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele –⁠ dodání do 14 dnů⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Komínový nástavec AOX šetří palivo a prodlužuje životnost komína.Zvyšuje efektivitu vytápění na tuhá paliva a díky kvalitnějšímu spalováni přispívá až k 30% úspoře paliva. Genialita spočívá v jednoduchosti. Speciální český patentovaný komínový nástavec AOX využívá termodynamických jevů –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ přechodů tepla a proudění vzduchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komínový nástavec AOX šetří palivo a prodlužuje životnost komína

  • Úspora paliva až 30 %
  • Pro dřevo, uhlí, pelety a biomasu
  • Originální český produkt

 

Česká hlava vymyslela

Technologická inspirace na produkt AOX pochází z armádní zakázky na "neviditelnou" Tatru v 90. letech. Konstrukce produktu je zapsaným užitným vzorem a není možné jej kopírovat bez souhlasu majitele práv.

Experti a zákazníci otestovali

Na vývoji a testování produktu se podíleli odborníci jako například pan Luboš Hess, který je soudním znalcem v oboru komínářství a revizním technikem komínových systémů. Produkt dobře slouží již desítkám zákazníků.

Úspora, která funguje

Předchůdce aktuálního produktu AOX přispěl v roce 2014 ke snížení spotřeby zemního plynu v budovách obecního úřadu Zruč o 35 %. Náš nový produkt pro komíny ke zdrojům na tuhá paliva dosahuje úspory 10 až 30 %.

Splňuje normy CZ/EU

Komínový nástavec AOX můžete bez obav nasadit na téměř jakýkoliv komín dle specifikace daného produktu. Splňuje všechny relevantní platné české a evropské normy pro bezpečné použití.

Montáž a servis

Montáž komínového nástavce AOX zvládnete sami, anebo to můžete svěřit kominíkovi či jinému odborníkovi na spalinové cesty. Produkt nevyžaduje zvláštní údržbu, vše zvládne kominík při pravidelném čištění a revizi spalinových cest.

Záruka 2 roky

Produkt je vyroben z kvalitní nerezové oceli a je na něj poskytována dvouletá záruka. Produkt pomáhá zákazníkům šetřit palivo (ekologie, peníze) a prodloužit životnost komína.

 

Otázky a odpovědi

1. Jak vlastně komínový nástavec AOX funguje?

  • Genialita spočívá v jednoduchosti. Speciální český patentovaný komínový nástavec AOX využívá termodynamických jevů –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ přechodů tepla a proudění vzduchu. Zvyšuje efektivitu vytápění na tuhá paliva a díky kvalitnějšímu spalováni přispívá až k 30% úspoře paliva. Nástavec optimalizuje tah komína, a tím zlepšuje hoření a zefektivňuje spotřebu paliva. Komínový nástavec AOX je speciální ukončení horní části komína. Je vyroben z nerezové oceli, může být i v konkrétní barvě (například kvůli památkářům, anebo z designových důvodů). Nástavec obsahuje specifické části a důmyslně vymyšlené otvory, kombinované se zateplujícím nehořlavým izolačním materiálem, a to vše dohromady funguje jako termodynamický optimalizátor spalinové cesty. Díky jednoduché konstrukci pracuje zcela bezporuchově a sám nespotřebovává žádnou energii.

2. Jak je to s montáží komínového nástavce AOX? Zvládnu to sám?

  • Montáž je snadná, nástavec stačí jen zasunout do vrchní části komína. Konkrétní řešení pro váš komín však doporučujeme raději konzultovat s odborníky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ například s kominíkem či revizním technikem spalinových cest.

3. Jaká je účinnost komínových nástavců AOX?

  • Účinnost a spolehlivost byla otestována na malých i velkých budovách, dokonce i pro atmosférické plynové kotle. Předchůdce aktuálního produktu AOX přispěl například v roce 2014 ke snížení spotřeby zemního plynu v budovách obecního úřadu Zruč o 35 %. Tento inovovaný produkt pro komíny ke zdrojům na tuhá paliva dosahuje úspory 10 až 30 %. Nástavce AOX díky své funkci navíc přispívají k prodloužení životnosti komínů až o desítky let, a to díky zamezení vnikání atmosférických srážek, omezení kondenzace vodních par, omezení usazování dehtu a dalších látek vznikajících hořením na vnitřním povrchu komína, zmírnění intenzity změn teplot ve vnitřní části komína a udržování lepšího tahu komína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potřeby a systémy pro vytápění
Vyrobeno z materiálu: nerez
Povrchová úprava: černá barva
Určeno pro vnitřní průměr komína: 200 mm